V Ogólnopolski Konkurs Pierwszej Pomocy 2012

V Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla Młodzieży Niesłyszącej odbywał się na ulicach naszego miasta w dniach 25-26.05.2012 roku.  Uczestnicy konkursu to zespoły ze szkół dla niesłyszących z Poznania, Bydgoszczy, Krakowa, Warszawy i Olsztyna. Również  Szczecin reprezentowały 2 zespoły. W tym roku hasłem przewodnim było bezpieczeństwo na drogach.  Młodzież miała zadanie udzielić pomocy m.in.:

•          osobom potrąconym przez samochód na przejściu dla pieszych,
  •          osobie jeżdżącej na rolkach, która uległa kontuzji,
  •          chłopcu z przebitą drutem ręką,
  •          osobie z odciętą stopą po kolizji z tramwajem,
  •          pogryzionemu przez psa,
  •          osobie po upadku na rowerze,
  •          dziecku, które wypadło z wózka.

Trzeba było również przenieść chorego na noszach po nierównym terenie. Dodatkowe zadanie dla uczestników wiązało się z nauką języka migowego przez mieszkańców Szczecina. Wspaniałym punktem okazała się wizyta w  szczecińskiej Żandarmerii, w której można było przejść slalom między słupkami w okularach symulujących człowieka pijanego i sprawdzić, jak gwałtownie hamuje się w samochodzie.

Cała trasa liczyła 12 punktów, zaczynała się pod Urzędem Miasta, wiodła przez Jasne Błonia, Park Dendrologiczny, Muzeum Techniki i Komunikacji, (połączony ze zwiedzaniem muzeum),  Ogród Różany, Park Kasprowicza aż do polany za wiaduktem.

Wszystkie punkty "medyczne" oceniali nasi przyjaciele z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie, którzy dzień wcześniej przeprowadzili w naszej szkole warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Najlepiej z zadań wywiązali się: uczniowie z Warszawy - I miejsce, II miejsce przypadło uczniom z Poznania i Szczecina z ul. Szpitalnej, którzy uzyskali taką samą ilość punktów, III - uczniom z Olsztyna.

Piątkowy wieczór konkursu urozmaiciła firma Weteran Garaż, dzięki której młodzież mogła podziwiać na naszym boisku szkolnym zabytkowe pojazdy: samochód i 2 motocykle.

Imprezę sponsorowali: Oticon,  Urząd Miasta Szczecin, Apteka Zdrowie, Lasy Państwowe, Kongsberg, Netto, Pogotowie Ratunkowe, sklep "Cetus", sklep żeglarski "Smart", Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, restauracja Radisson i wiele innych. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!!!