X Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

10 lat naszego konkursu - obejrzyj film

X Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla Młodzieży Niesłyszącej

19 - 20 maja 2017 r.

Warsztaty                             Trasa konkursu                Zakończenie konkursu

W piątek i w sobotę, 19-20 maja odbywał się w naszym Ośrodku X jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla Młodzieży Niesłyszącej. W konkursie brały udział 2 zespoły ze Szczecina, z Poznania, Warszawy, Łodzi, Olsztyna I Olecka. Pierwszy dzień konkursu to warsztaty, tym razem gościnnie w Rescue Lab w siedzibie WOPR. Drugi dzień to zawody. Tematem przewodnim konkursu były wypadki podczas aktywnego wypoczynku, a trasa przebiegała ścieżkami Lasku Arkońskiego przez Akademicki Klub Jeździecki do schroniska Brata Aberta. Młodzi ratownicy musieli poradzić sobie z poszkodowanymi na deskorolkach, z zawałem serca u biegacza, z wytrzewieniem jelit u rowerzysty, z uderzonym w głowę przez konia, z zadławieniem u kobiety w ciąży, z narkomanem, z amputacją nogi przy wypadku samochodowym. Poza tym zawodnicy mogli zjechać na tyrolce przygotowanej przez strażaków z OSP Szczecin, którzy też, jak co roku wspierali konkurs merytorycznie. Na koniec w schronisku Brata Aberta było ognisko, kiełbaski i ...... zawody sportowe, na których wszyscy poradzili sobie świetnie.

Wyniki:

I - miejsce Instytut Głuchoniemych z Warszawy

II - miejsce SOSW dla Dzieci Niesłyszących z Poznania

III - miejsce SOSW dla Dzieci Niesłyszących z Olsztyna

Drużyna z naszego Ośrodka zajęła miejsce IV.

GRATULUJEMY!!!

Konkurs otrzymał patronat Kuratora Oświatypatronat_kuratorium(1).pdf