• Samolotem do Warszawy

    Samolotem do Warszawy

    Dnia 24.05. Julka, Łukasz, Jakub i Marcin pod opieką pani Małgosi i pani Magdy polecieli samolotem Ryanair z lotniska w Goleniowie do Warszawy. Bardziej niż samolot stresująca dla uczniów była odprawa bagażu i kontrola osobista.

    W Warszawie zamieszkali wszyscy w Instytucie Głuchoniemych przy Placu Trzech Krzyży. Tu uczniowie poznali nowych kolegów. Przez 4 dni zwiedzili wiele ciekawych miejsc, między innymi : Nowy Świat, Stare i Nowe Miasto, Zamek Królewski, Plac Defilad, Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, Bulwary Wiślane, Muzeum Narodowe, Łazienki. W Wilanowie obejrzeli komnaty królewskie i wzięli udział w warsztatach pięknego pisania,  prowadzonych przez artystę kaligrafii. Niezapomnianych przeżyć dostarczył Multimedialny Pokaz Fontann i nocna panorama miasta z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

    Warszawa to miasto wielu atrakcji turystycznych. Spotkaliśmy się tu z historią i nowoczesnością. Polecamy Wam Warszawę.

  • XVI Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

    21 maja 2018 r. uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w XVI Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” w Nowej Rudzie. W drużynie znaleźli się : Julia Jabłczyk, Rafał Krawczyk, Marcin Ziętek i Jakub Pobucewicz, opiekunem grupy była Pani Marta Staniszewska. Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. W Turnieju  wzięło udział 45 reprezentacji szkół z całej Polski. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Nasza drużyna świetnie poradziła sobie z praktyką na 30 możliwych punktów zdobyła 29, a Marcin Ziętek został wyróżniony jako Osobowość Turnieju. Test już nie poszedł tak dobrze - pytania były trudne i niedostosowane dla uczniów niesłyszących i słabo słyszących. Mimo to nasi wychowankowie dzielnie walczyli. W przerwie rywalizacji odbył się specjalistyczny pokaz, podczas którego profesjonaliści pokazywali jak ratować życie ludzkie podczas wypadku drogowego. Drużynę do Turnieju jak i do Konkursu organizowanego przez nasz Ośrodek przygotowywali Pan Jarosław Lech i Pan Robert Wypart. Gratulujemy odwagi naszym Wychowankom do udziału w tak dużych zawodach!!!!

  • Konkurs Pierwszej Pomocy za nami!

    Konkurs Pierwszej Pomocy za nami!

    18 - 19 maja 2018 roku nasz Ośrodek gościł wielu wspaniałych ratowników! Do Szczecina przybyli uczniowie z wielu miast Polski: Poznania, Łodzi, Radomia, Bydgoszczy, Warszawy, Olsztyna i Wrocławia, by wziąć udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Pierwszej Pomocy dla Młodzieży Niesłyszącej.organizowanym przez nasz Ośrodek. Razem 10 zespołów podjęło się trudnego zadania ratowania poszkodowanych w różnego typu wypadkach. Wypadki tym razem zdarzały się na ulicach miasta, a dokładnie w okolicy Wałów Chrobrego. Trzeba było pomóc m.in. osobom, które miały wypadek samochodowy, rowerzyście, który wpadł na rolkarza, osobie, która się zadławiła, opatrzyć rękę z wbitym szkłem. Strażacy - ratownicy z OSP Szczecin oceniali uczestników konkursu, czego efektem są wyniki konkursu: 1. Szczecin, 2.Poznań 3. Olsztyn. Cieszymy się z sukcesu zespołu uczniów z naszego Ośrodka i gratulujemy zwycięzcom!

  • Zwierzęta – nasi przyjaciele

    Zwierzęta – nasi przyjaciele

    W tym roku szkolnym tradycyjnie zbieraliśmy pokarm dla bezdomnych zwierząt  oraz stare koce i kołdry, które w maju zawieźliśmy do schroniska w Szczecinie.

    Ogłosiliśmy również konkurs plastyczny na plakat pod tytułem „Zwierzęta – nasi przyjaciele”.

    W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły zawodowej. Ogółem do konkursu zgłoszono 14 prac. Konkurs wygrał Mateusz z I klasy szkoły branżowej.

  • Warsztaty zawodoznawcze

    15.05.2018 odwiedziła na Pani Natalia Bednarska z Centrum Pedagogiczno - Psychologicznego w Szczecinie. Wspólnie z Panią Małgorzatą Paziuk i Panią Agatą Błaszkiewicz przeprowadziliśmy warsztaty zawodoznawcze. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum poznawali zawody, do  których  mogą przygotować się w Branżowej Szkole Specjalnej  w naszym Ośrodku.

     

  • Warsztaty dziennikarskie

     

    Jak pewnie pamiętacie nasze zdjęcie pt „Przyjaźń” zostało wyróżnione w ogólnopolskim  konkursie organizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł . Nagrodą były warsztaty z dziennikarzem - Panem Andrzejem  Winiszewskim, który przyjechał do nas  z Poznania

    .

     11.05.2018 - podczas parogodzinnych warsztatów dowiedzieliśmy się: Kim jest dziennikarz? Gdzie może pracować? Co to jest reportaż? Jak zapisuje się dźwięk? Jak wyglądają nasze wypowiadane imiona w zapisie dźwiękowym? Było naprawdę ciekawie. Zresztą zobaczcie sami.

  • Baśniowe podwórko

    Baśniowe podwórko
    W kwietniu rozpoczęliśmy wiosenne porządki na naszym podwórku. Malowaliśmy murki i upiększaliśmy je nowymi postaciami z baśni naszego patrona - H. Ch. Andersena. Na naszym podwórku pojawiła się "Mała Syrenka", "Słowik", "Dziewczynka z zapałkami"oraz "Dzikie łabędzie". Odświeżyliśmy również postacie z baśni, które powstały nieco wcześniej i dodaliśmy im nowego blasku i koloru. Dziękujemy Andżelice, Krysi, Patrykowi, Sewerynowi i Łukaszowi za udział w naszej wiosennej akcji i zapraszamy innych wychowanków do wspólnego upiększania naszego  baśniowego podwórka
    Panie Magdalena, Wiktoria i Gizela
  • Warsztaty sensoplastyczne

    Warsztaty sensoplastyczne

    Dnia 24.04.2018 r . odbyły się w internacie zajęcia sensoryczne, w których wzięli udział wychowankowie grupy I oraz chętne osoby z pozostałych grup. Zajęcia poprowadziła  Pani mgr Magdalena Gapska – certyfikowany Trener I stopnia Sensoplastyki ze Szczecińskiej Sensoplastyki, która przyszła do nas na zaproszenie Pani Gizeli i Pani Marty.

    Były to warsztaty z wykorzystaniem naturalnych produktów spożywczych. Bogactwo barw, zapachów i tekstur oddziaływało na dzieci wielozmysłowo oraz pobudzało do aktywności. Wychowankowie byli zachwyceni. Wykazali się dużą kreatywnością i twórczym myśleniem. Na pewno jeszcze długo będą wspominały te warsztaty.

  • Majowe święta

    Majowe święta

    W dniu 26.04.2018 w naszym Ośrodku uczniowie uczcili zbliżające się święta majowe. Samorząd Uczniowski zorganizował dzień biało - czerwony. Uczniowie odpowiednio się ubrali oraz przygotowali kotyliony, które nosili podczas zajęć i przerw.

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi

    23.04.2018 z okazji Dnia Ziemi ubraliśmy się do szkoły w zielone kolory, a potem wspólnie sprzątaliśmy teren Ośrodka. Zbieraliśmy śmieci, grabiliśmy liście, wyrywaliśmy chwasty. Ta akcja pokazała nam, że  nasza planeta Ziemia nas potrzebuje!

  • Giełda pracy

    Giełda pracy

    W dnij 18 kwietnia uczniowie Szkoły Branżowej oraz klas szkoły zawodowej byli na giełdzie pracy w Policach organizowanej przez SOSW. Uczniowie po raz pierwszy mieli mozliwość zapoznania się z różnymi ofertami zakładów, ktore szukają pracowników wśród osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Byly oferty pracy dla cukierników, dla pracowników magazynów,  dla osób sprzątających. Wystarczy się tylko odważyć, podjąć wyzwanie i zapisać się na  rozmowę kwalifikacyjną z szefem....a może się uda znaleźć pracę na stale lub pracę sezonową.

  • STOP CYBERPRZEMOCY!

    STOP  CYBERPRZEMOCY!

    W czwartek 12.04.2018r. wzięliśmy udział w spotkaniu z panią st. sierżant Moniką Malińską- policjantką pracującą w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie, zaproszoną przez Panią Gizelę i Panią Martę. Tematem spotkania było zjawisko cyberprzemocy, bardzo popularnej i niebezpiecznej w ostatnich latach formy przestępstwa.

    Obejrzeliśmy i omówiliśmy film edukacyjny  a pani sierżant uzmysłowiła nam zagrożenia, na jakie jesteśmy codziennie narażeni przebywając w Internecie.

    Chcemy być bezpiecznymi użytkownikami w sieci, dlatego zapamiętamy tą cenną lekcję i będziemy czujni!

  • Organizatorzy Jarmarku Wielkanocnego nam dziękują!

  • Śniadanie wielkanocne

    Śniadanie wielkanocne

    W środę przed przerwą świąteczną tradycyjnie uczniowie i nauczyciele spotkali się na śniadaniu wielkanocnym. Ksiądz Darek wszystkim pobłogosławił, pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia pięknych świąt i ........... zjedliśmy pyszne wiosenne kanapki oraz drożdżowe bułeczki wykonane przez panią Renatę i uczniów szkoły zawodowej. Alleluja!

  • Jarmark wielkanocny

    Jarmark wielkanocny

    W sobotę 24 marca udaliśmy się na Aleję Kwiatową,  gdzie rozpoczął się dwudniowy Jarmark Wielkanocny. W ramach festiwalu podziwialiśmy wystawę metrowych pisanek, ozdobionych przez szczecińskich artystów oraz instytucje kultury, a także pisanki przygotowane przez dzieci i młodzież ze szczecińskich szkół i przedszkoli. Wśród wielu pisanek odszukaliśmy, te przygotowane przez nas, na zajęciach plastycznych w internacie.

    Uczestniczyliśmy w eksperymentach na stoisku Miasta Nauki, oglądaliśmy doświadczenia z ciekłym azotem, metanem i wodorem. Pod okiem Szalonego Profesora były wybuchy, był ogień… trochę strachu i mnóstwo zabawy. W drewnianych domkach jarmarkowych mogliśmy obejrzeć rękodzieła stworzone przez lokalnych artystów, tradycyjną żywność regionalną oraz wielkanocne słodkości. Obejrzeliśmy też występ zespołu folklorystycznego „Balbiny”.

    Zgodnie z obietnicą organizatorów było wiosennie, kolorowo… po prostu świątecznie!

  • Festiwal pisanek

    Festiwal pisanek

    Bierzemy udział w Pierwszym Szczecińskim Festiwalu Pisanek. Szukajcie naszych pisanek na Jarmarku Wielkanocnym!

  • Powitaliśmy wiosnę!

       

    .....i reszta zdjęć:

  • Wystawa fotografii sportowców niepełnosprawnych

    7 marca uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej i Julia z klasy III gimnazjum pod opieką pani Anny Szwaj i pani Bogny Budyłowskiej wzięli udział w wyjściu do hali widowiskowo-sportowej "Arena" na wystawę fotografii. Tematem wystawy byli niepełnosprawni sportowcy. Uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia pana Adama Nurkiewicza i posłuchać muzyki granej na żywo. Spotkanie z paraolimpijczykami było bardzo ciekawe. Dziękujemy za smaczny poczęstunek!

  • Urodzinowe warsztaty plastyczne

    Urodzinowe warsztaty plastyczne

    28 lutego klasa IV/VII szkoły podstawowej pod opieką pani Anny Szwaj i pani Agaty Błaszkiewicz wzięła udział we wspaniałych warsztatach lepienia z gliny w Galerii Sztuki Współczesnej ArtGalle na ul. Śląskiej. Warsztaty odbyły się z okazji 15-tych urodzin Idy Sochańskiej. Serdecznie dziękujemy pani Joli Szczepańskiej-Andrzejewskiej za przeprowadzenie zajęć, a Idzie życzymy zdrowia i radości! Nie możemy doczekać się drugiej części spotkania, w czasie którego będziemy szkliwić nasze gliniane figurki.

  • Nasz konkurs otrzymał patronat Prezydenta Miasta Szczecina!

strona:

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena w Szczecinie
    ul. Szpitalna 15, 70-116 Szczecin
  • 91 4821151

Galeria zdjęć

Aktualności