• Finał konkursu na najlepszą prezentację multimedialną "100 lat niepodległości Polski"

    Finał konkursu na najlepszą prezentację multimedialną "100 lat niepodległości Polski"

    17.12.2018 r. uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w zakończeniu konkursu na najlepszą prezentację multimedialną  na temat "100 lat niepodległości Polski". W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły zawodowej i 1 uczeń gimnazjum. Każdy miał do wyboru inny temat, do którego mógł sam wybrać treści i w atrakcyjny sposób je przedstawić. W poniedziałek 17 grudnia. obejrzeliśmy 8 prezentacji, a komisja oraz sami uczniowie w głosowaniu wskazali zwycięzców. Okazało się, że w tematyce związanej z historią Polski najlepiej czuje się najmłodszy uczestnik - Jakub Pobucewicz - uczeń klasy III gimnazjum. Kuba pokazał prezentację pt. "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego do 1920 r.". Zarówno komisja nauczycieli jak i uczniowie nie mieli wątpliwości, że Kubie należy się I miejsce. Pozostali laureaci to Krystian Karaczun i Mateusz Rusiecki z klasy II Branżowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czas i wysiłek włożony w przygotowanie prezentacji!!!

  • Kiermasz mikołajkowy

    Kiermasz mikołajkowy

     W dniu 6 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz mikołajkowy. Wszyscy uczniowie mieli okazję wylosować dla siebie prezent.  Prezenty zapakowali i prowadzili kiermasz uczniowie z samorządu szkolnego.  Wyjątkową aktywnością wykazał się Mateusz - uczeń klasy II branżowej, który sam wykonał wiele dekoracji świątecznych na kiermasz. Dziękujemy i gratulujemy zaangażowania!

  • MIKOŁAJKI Z SEC !

    MIKOŁAJKI Z SEC !
    Tradycyjnie, po raz kolejny, uczestniczyliśmy w zabawie mikołajkowej organizowanej przez Szczecińską Energetykę Cieplną. Tym razem bawiliśmy się w restauracji YES i Do przy ul. Kadłubka. Czekało tu na nas wiele atrakcji i niespodzianek oraz mnóstwo pysznych słodkości, a Mikołaj wręczył nam prezenty! Zabawa była wspaniała i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.
    Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok
    - Uczniowie Szkoły Podstawowej
     
     
  • Wizyta w jadłodzielni

    Jest takie miejsce w naszym mieście jak jadłodzielnia. Jadłodzielnia to pomysł na dzielenie się swoimi dobrami z ludźmi potrzebującymi.  http://www.jadlodzielniaszczecin.pl/

    Młodzież z naszej szkoły wraz z wychowawcami  wybrała się z wizytą do jadłodzielni na ulicy Żółkiewskiego. Zaniosła tam  produkty spożywcze przyniesione z domów oraz własnoręcznie zrobione podczas zajęć w szkole. A ponieważ był to 6 grudnia, więc wszyscy poczuli się jak św. Mikołaj. O wolontariacie i tego typu działaniach uczniowie dowiedzieli się  na warsztatch z panią pedagog, które odbyły się tydzień wcześniej. Pomaganie innym ma sens!

  • Akcja "pierniczek"

    Akcja "pierniczek"

    Ruszyła akcja "pierniczek" czyli przygotowania uczniów szkoły zawodowej do świąt.

    Zapraszamy na kiermasz wyrobów piernikowych 17 grudnia 2018 o godzinie 11.00.

  • Gdzie jest Mikołaj?

    ... A daleko, daleko,

    gdzie się kończy podwórko,

    za tajemniczą bramą,

    za oszronioną furtką

    czekają białe sanie

    z brodatym Mikołajem,

    i już zimową gwiazdę

    na niebie ktoś zapalił.

    Dorota Gellner

  • Zimowo, świątecznie...

    Zimowo, świątecznie...

    Koło florystyczne dba o nowe dekoracje w naszej szkole smiley.

  • Wieczór wróżb i magii w internacie

    „Zebrała się nasza gromada,
    gdy już wieczór zapada.
    Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
    Bo dziś wróżb i magii moc…”

    Za okazji Andrzejek w internacie został zorganizowany wieczór wróżb. Tym razem w rolę wróżek…a właściwie czarownic wcieliły się pani Agnieszka i pani Sylwia.

  • Andrzejki w naszej szkole

  • Zakątki Szczecina - pomniki przyrody

    Zakątki  Szczecina - pomniki przyrody
    Poznajemy pomniki przyrody w naszym mieście!
    18 listopada wyruszyliśmy na wycieczkę w celu poznania kolejnych, ciekawych miejsc naszego miasta. Tym razem wyruszyliśmy na poszukiwanie Głazu Niemierzyńskiego oraz przylegających do niego grupy cisów. Głaz ten zaliczany  jest do jednego z 23 pomników przyrody Szczecina. Głaz Niemierzyński znajduje się przed kościołem św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego. Jest to głaz narzutowy z granitognejsu szarego i ma około 3 metry wysokości.
    Obok głazu rosną cztery okazałe cisy pospolite, drzewa które bardzo wolno rosną, lecz żyją bardzo długo nawet ponad 1000 lat! W Polsce nieprzerwanie od 1934 roku cis znajduje się pod ścisłą ochroną, a Król Jagiełło zakazał niszczenia cisa już w 1423 roku!
    Z niecierpliwością czekamy na nasze wspólne odkrywanie kolejnych, ciekawych miejsc naszego miasta.
    Krysia, Patryk, Seweryn i Łukasz
    Pani Magdalena i pani Wiktoria
  • Dzień Zdrowego Śniadania

    Dzień Zdrowego Śniadania

    8 listopada, podobnie jak w zeszłym roku, w naszym Ośrodku obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. To ważna data w kalendarzu, związana z coroczną akcją, która służy poszerzaniu wiedzy na temat roli śniadania w codziennej diecie.

    Tym razem, samodzielnie przyrządziliśmy smakowite kanapki. Było pysznie! Zobaczcie sami.

  • Zachowaj trzeźwy umysl

    Jak co roku bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysl”

    W czerwcu 2018 roku przystąpiliśmy do konkursu plastycznego „Autroportret”.

    Zadaniem konkursu było narysowanie  swojego autoportretu.

     Seweryn, Jola, Łukasz, Alan, Paulina, Julia i  Kuba  narysowali piękne prace, które zostały wyróżnione. GRATULUJEMY !!!

     

    Nasz Ośrodek  również został doceniony.

    W listopadzie  bierzemy  udział w następnym  konkursie  zespołowym pt. „MY”

     Zobaczcie,  co przygotowaliśmy i trzymajcie za nas kciuki. smiley

    Rozstrzygnięcie konkursu najpóźniej 31.12.2018 r.

    Dziękujemy pani Małgosi i księdzu Dariuszowi  za pomoc w realizacji naszego pomysłu.

      Koordynator kampanii  w szkole Agata Błaszkiewicz

     

  • Grzybobranie

    Grzybobranie

    Weekendowe zajęcia w internacie to również wycieczki. Tym razem pan Jurek zabrał wychowanków do lasu na grzyby. Zbiory całkiem spore - GRATULUJEMY!!!

  • 100 lat Niepodległości Polski

    100 lat Niepodległości Polski

    9 listopada w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Razem z wieloma innymi szkołami odśpiewaliśmy hymn naszego państwa -  Mazurek Dąbrowskiego - punktualnie o godz. 11.11. Nasze śpiewanie było jednak wyjątkowe, gdyż uczniowie "pokazali" nasz hymn w języku migowym i to całe 4 zwrotki. Następnie obejrzeliśmy przepiękny taniec naszych uczniów z biało - czerwonymi chustami, który przygotowali pod okiem pań Sylwii i Magdy. Uczniowie mogli się też wykazać  wiedzą o historii Polski odpowiadając interaktywnie na pytania w quizie. W nagrodę otrzymali najwspanialsze polskie owoce czyli jabłka. Przyjrzeliśmy się też słowu: mazur, mazurek i okazało się, że tym słowem nazywamy nie tylko hymn Polski, ale również ptaszka, taniec i ciasto. Aby uświetnić tę uroczystość pani Małgosia z uczniami szkoły zawodowej przygotowała biało - czerwone desery, a kilka osób  przyniosło upieczone w domu mazurki. Było więc smacznie i słodko. To jednak nie koniec atrakcji. Fotograficzna budka, którą przygotowały panie Sylwia i Magda, zrobiła niebywałą furorę u wszystkich, bo można było dobrać elementy stroju i w biało - czerwonej ramce zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na koniec  uczniowie z nauczycielami radośnie odtańczyli mazura!

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego świętowania 100 lat Niepodległości naszego państwa!!!

  • Nasza szkoła i święto Niepodległości

    Nasza szkoła i święto Niepodległości

    Na Święto Niepodległości nasza szkoła została pięknie udekorowana. Wszędzie dużo biało - czerwonych kolorów, piękne gazetki, prace plastyczne, wykonane zadania edukacyjne, wreszcie przygotowana do uroczystego apelu sala gimnastyczna. Godnie i kolorowo cieszymy sę ze 100 lat niepodległości Polski!

  • Zajęcia plastyczne -100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

    Zajęcia plastyczne -100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

    5 listopada na zajęciach plastycznych rozpoczęliśmy przygotowania do Dnia Niepodległości. Aby upamiętnić ten dzień, wykonaliśmy kokardy narodowe, którymi udekorowaliśmy świetlicę. Przygotowaliśmy także sto motyli, z których powstało biało-czerwone serce. Niech wykonane przez nas prace będą symbolem jedności i radości ze wspólnego świętowania 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  • Murale na 100 - lecie odzyskania niepodległości

    Niedaleko naszego Ośrodka - na ulicy Chmielewskiego - powstały ciekawe murale. To Polska Spółka Gazownictwa postanowiła w ten sposób, z okazji 100 - lecia niepodległości Polski, przypomnieć postaci wybitnych Polaków - uczonych, wynalazców, konstruktorów. Uczniowie naszego Ośrodka wybrali się na wycieczkę, aby obejrzeć te interesujące malowidła. Kilka postaci okazało się znanych jak. np. laureatka Nagrody Nobla - Maria Curie - Skłodowska. Popatrzcie na zdjęcia!

  • Prezentacje z języka polskiego

    Prezentacje z języka polskiego

    25. 10. 2018 r. odbył się pokaz prezentacji komputerowych opracowanych przez uczniów szkoły zawodowej i szkoły branżowej pod wspólnym tytułem Ludzie, których osiągnięcia zmieniły świat.

    Bohaterami prezentacji byli przedstawiciele różnych epok, narodowości i dziedzin:

    wynalazca, odkrywca, konstruktor, malarz, muzyk, orędownik pokoju: Jan Gutenberg, Leonardo da Vinci, Mikołaj Kopernik, Ludwig van Beethoven, Louis Daguerre, Alfred Nobel,  Maria Skłodowska-Curie,  Orville i Wilbur Wright, XIV Dalajlama.

    Decyzją Komisji Konkursowej najlepiej swoje prezentacje przedstawili uczniowie:

    I miejsce – Dominik Imiołek ( kl. II szkoły branżowej)

                             II miejsce – Julia Jabłczyk ( kl. I szkoły branżowej)

    III miejsce – Natalia Żuraw ( kl. III szkoły zawodowej)

     

    Wszystkim uczniom dziękujemy za wkład i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!

                                                                              Organizator: Małgorzata Waleńska

                                                                                    nauczyciel języka polskiego

  • Konkurs plastyczny

    Konkurs plastyczny

    Przedstawiamy prace plastyczne uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowane na konkurs pt.,, Cztery pory roku z zabytkami województwa zachodniopomorskiego’’. Organizatorem konkursu jest Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Autorzy tych dzieł to Ola z klasy IV, Alan z klasy V, Ida, Jola, Łukasz i Seweryn z klasy VII oraz Jakub z klasy III gimnazjum. Uczniowie pod kierunkiem p. Małgosi P. wykonali ilustracje wybranych zabytków i budowli z terenu naszego województwa. Teraz z niecierpliwością czekają na wyniki konkursu. Najciekawsze prace zostaną wydane w kalendarzu na 2019 rok.   

  • Zakątki Szczecina - Cmentarz Centralny

    Zakątki Szczecina - Cmentarz Centralny
    Cmentarz Centralny w Szczecinie to jeden z nowych cudów Polski|
    W październiku  wyruszyliśmy na wycieczkę poznawać kolejne zakątki naszego miasta: tym razem Cmentarz Centralny,  który jest  największym cmentarzem w Polsce, a trzecim co do wielkości w Europie.  Cmentarz otwarty został 6  grudnia 1901 roku. Obecnie jest jednym z najpiękniejszych parków przyrodniczych naszego miasta. Rośnie tu około 415 gatunków odmian drzew i krzewów. Najciekawsze okazy to choinka kanadyjska, głóg ostrogłowy, dąb zimnozielony, kielichowiec  wonny, świerk szydlasty, żylistek japoński. 
    W 2010 roku na terenie cmentarza wytyczono  ścieżkę botaniczną i ustawiono 32 tablice z opisem interesujących drzew i krzewów. Podczas naszej wycieczki  podziwialiśmy wszystkie te piękne okazy, poznaliśmy historie cmentarza, porządkowaliśmy  opuszczane mogiły i zobaczyliśmy stare, zabytkowe pomniki nagrobne. Wybierzcie się na spacer po Cmentarzu- naprawdę warto!                                      Angelika, Seweryn, Krysia i Patryk wraz z wychowawcami
strona:

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. H. Ch. Andersena w Szczecinie
    ul. Szpitalna 15, 70-116 Szczecin
  • 91 4821151

Galeria zdjęć

Aktualności